راهنمای کاشت سبزیجات در منزل

قبل از اینکه خانه های حیاط دارمان در هم کوبیده شوند و تبدیل شوند به آپارتمان های بزرگ چند طبقه هر خانواده برای خودش حداقل یک باغچه کوچک داشت که تا حدی نیاز های خانواده مان را بر طرف می کرد

داخل خانه تان یک باغچه کوچک داشته باشید !!!!

قبل از اینکه خانه های حیاط دارمان در هم کوبیده شوند و تبدیل شوند به آپارتمان های بزرگ چند طبقه اکثر خانواده  ها برای خودشان حداقل یک باغچه کوچک  داشتند که تا حدی نیاز هایشان را بر طرف می کرد،اما امروزه به ندرت خانواده ها همچنین امکانی را دارند و خیلی از ما طمع و عطر  فوق العاده سبزیجات ارگانیک را فراموش کرده ایم! تنها گاهی یادمان می افتد که چطور زمانی همه چیز طعم بهتر و قوی تری داشت، چطور یک برگ نعنا اتاق را سرشار می کرد و برگ تربچه چه تندی خاص داشت...

 و البته همه ما می دانیم  که برای تهیه  یک خوراک خوب و خوشمزه و صد  البته  پرخاصیت  از انواع خورشت ها گرفته تا سالاد ها داشتن مواد اولیه ی تازه و درجه یک چقدر مهم است  اما با وجود مشغله های زندگی مدرن که امکان خرید هر روزه را به ما نمی دهد و  البته زندگی آپارتمانی که باغچه های شخصی مان را از متن زندگی حذف کرده ،برای داشتن این مواد چه می شود کرد ؟ خب،دیگر نمی شوند به عقب برگشت! بنابراین باید به دنبال راه جایگزینی باشیم که بتواند با همه محدودیت های این سبک از زندگی کنار بیاید،یک پیشنهاد خوب شاید کاشت سبزیجات در گلدان باشد.

اما این ایده چقدر امکان پذیر و چقدر پاسخگویی نیاز خانواده است؟همه ما فیلم ها و یا تبلیغاتی دیده ایم که در آنها توی آشپزخانه یک گلدان کوچک نعنا یا جعفری هست که موقع آشپزی چند برگ آن را می چینید و در غذا استفاده می کنند،خب ،چیزی که ما می خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم چیزی شبیه به همان ایده اما در مقیاسی بزرگ تر است تا سبزیجات بیشتری را در اختیار شما بگذارد. 

شما می توانید با انتخاب یک گلدان عمیق با توجه به اینکه در نور گیر ترین جای خانه تان چه اندازه جا دارید  شروع کنید...

سپس مراحل کاشت را با ترتیب زیر انجام دهید :

1.        برای کاشت بذر، ابتدا پوکه ها را کف گلدان ریخته و گلدان را با خاک پر کنید . مناسب ترین خاک برای این هدف خاک های تقویت شده آپارتمانی ست .برای پر کردن گلدان اندازه سه چهارم آن خاک بریزید  و سطح آن را کمی مرطوب کنید.

2.        در حدود 25 عدد بذر سبزی را در هر گلدان بکارید.فاصله بذر ها  کمی بیشتر از یک سانت باشد و بهتر است قبل از کاشت چند روزی بذرها را بخیسانید. برای انتقال، بذرها را از آب خارج و به روی یک پارچه یا روزنامه قدیمی منتقل کنید تا نم آنها گرفته شود.بیشتر این بذر ها بهتر است در سطح رویی خاک کاشته شوند اگر می خواهید در هر گلدان بیشتر از یک نوع بذر بکارید بهتر است گلدانتان را تقسیم بندی کرده و هر نوع بذر را در یک بخش بکارید. 

3.        به اندازه نیم سانت به صورت یک دست روی بذر ها را با خاک بپوشانید.

4.        برای آبیاری،در ابتدای کار، یک پارچه یا گونی روی گلدان بکشید، طوری که روی سطح خاک را بگیرد بعد با آبپاش شروع به آبیاری کنید. این کار را ادامه دهید تا زمانیکه بذرها جوانه بزنند.

5.        گلدان را در جایی کم نور تر نگه دارید تا سبزی‌ها دو تا سه میلی‌متر رشد کنند و جوانه ها سر از خاک در بیاورند.

6.        در این مرحله پارچه را بردارید  و مستقیما به گیاه آب دهید . حالا  گلدان باید  در معرض نور قرار بگیرد . هر چه این  نور بیشتر باشد  برای رشد  سبزی‌ها بهتر است.

7.        گلدان خود را به طور منظم آبیاری کنید (ترجیحا سطح خاک همیشه مرطوب بماند)

8.        شما می توانید بعد از حدود دو هفته کود دهی را با کود های محلول در آب آغاز کنید ما به شما کود جادویی ویسمهر را پیشنهاد می کنیم.

نکته: زمانی  که سبزیجات شما رشد کردند و 8 تا برگ داشتند ، می توانید دو  برگ کوچکی که در سر ساقه قرار دارند  را به آرامی از بوته جدا کنید  تا ، ساقه های فرعی از پایین شروع به رشد کنند و محصول چندین برابر شود.

اما چه سبزی هایی برای کاشت در گدان مناسب تر هستند؟

تجربه نشان داده که بعضی سبزیجات  نسبت به بقیه در گلدان رشد بهتری خواهند داشت در اینجا ما سعی کردیم شرایط اختصاصی کاشت چند نوع سبزی که در گلدان به خوبی رشد می کنند را برای شما توضیح دهیم و البته هنگام کاشت هر گیاه نکات خاصی منحصر به همان گیاه وجود دارد که بهتر است آنها رعایت کنید تا کشت شما سریعتر به بار بنشیند  (لازم است توجه کنید در مواردی که به آن اشاره نشده بهتر است مطابق دستور العمل عمومی عمل کنید)

پیازچه:

بذرها را در عمق نیم سانتی متری خاک بکارید و در پشت پنجره نورگیرقرار دهید، تا زمان سبز شدن بذرها، خاک باید همیشه مرطوب باشد و بعد از سبز شدن، هر سه روز یکبار، آبیاری انجام شود.

تربچه:

فاصله بین بذرها را 2 تا 4 سانتیمتر در نظر بگیرید. سبزی تربچه خیلی زود رشد می‌کند (بذر تربچه ۴ تا ۷ روز بعد از کاشت سبز می شود)، بنابراین بعد از گذشت سه هفته به تربچه‌های خود سر بزنید. زمانی که تربچه ها به اندازه مورد نظرتان رسیدند آن‌ها را برداشت کنید. تربچه‌های کوچکتر طعم بهتری دارند.

   ریحان  سبز و بنفش:

برای کاشت ریحان فاصله بذر ها بهتر است سه سانت باشد هنگام چیدن دقت کنید که دو تا سه بند پایین آن حفظ شود سبزی ریحان یک مرتبه که چیده شود، دو مرتبه رشد کرده و بزودی آماده چیدن مجدد می شود هنگام آبیاری بهتر است تنها ساقه گیاه آبیاری شود و از پاشیدن آب بر روی برگ های گیاه خود داری کنید.

جعفری :

بذر جعفری را در آب صابون  یا محلولی از یک قطره مایع ظرفشویی و آب ولرم بخیسانید گرمای حاصل از  آب ولرم  و صابون  یا مایع ظرف شویی موجود در آن کمک خواهد کرد که پوشش بیرونی سخت دانه جعفری نرم شود این امر به رشد هرچه سریع تر دانه جعفری نسبت به حالت کشت بدون خیساندن کمک می کند.برای تهیه آب صابون می توان مقداری صابون را در یک فنجان یا کاسه بزرگ با آب گرم ولی نه داغ مخلوط کرد . این مخلوط را هم بزنید تا صابون در آن حل شودو آب صابون بدست بیاید. اجازه دهید دانه های (بذر) جعفری به مدت ۱ ساعت درون آب صابون بماند.

دانه‌ها با فاصله 3 سانتیمتر و در عمق ۸ میلیمتری از سطح خاک بکارید. بهتر است قبل از کاشت بذر، خاک گلدان کاملا مرطوب باشد. هنگامی که برگ‌های گیاه سه قسمتی شدند، سبزی جعفری شما قابل برداشت است.

     تره:

توجه کنید که بذرها خیلی نزدیک هم و فشرده پاشیده نشوند زیرا بعداز اینکه بزرگ تر شدن توی هم رفته و رشد خوبی نخواهند داشت. گیاه تره در ابتدای رشد بسیار نازک می‌باشد به همین دلیل در طول دوره رشد ساقه‌های نازک را قیچی کرده تا به مرور زمان ساقه کلفت و آماده برداشت شود.

شوید:

بهترست در مرحله جوانه زنی نیز شوید نور بیشتری دریافت کند  به محض اینکه گیاه 4 یا 5 برگ ایجاد کرد، می توانید شروع به برداشت برگ های شوید کنید

    شاهی :

ابتدا بگذارید به مدت 5 روز بذرها در مکانی گرم باشند سپس آنها را به نزدیک پنجره آفتاب گیر منتقل کنید برای استفاده خوراکی از شاهی باید برگ های آن را قبل از گل دهی گیاه برداشت کنید چون پس از گذشت زمان طولانی برگ ها بزرگ و سفت شده و طعم تلخی پیدا می کنند. سبزی را از 2 سانتی متر بالای خاک بچینید. سبزی شما دوباره برگ خواهد داد و می توانید حداقل 3-4 مرتبه این کار را انجام دهید.

گشنیز:

مدت جوانه زنی دانه های گشنیز یک تا سه هفته طول می کشد. گشنیز  را باید به طور مستقیم در گلدان اصلی کاشت و نباید دانه های گشنیز را نشا کرد. شما می توانید گشنیز را سه بار قبل از این که به گل برود برداشت کنید صبر کنید تا گشنیز 15 سانتی متر شود و بعد آن را برداشت کنید. اگر گشنیز به موقع برداشت نشود به گل می رود. تمام قسمت های گشنیز خوراکی می باشد

 

با استفاده از این دستور العمل ها و با توجه به اینکه بیشتر سبزیها در مدت کوتاهی رشد میکنند شما میتوانید به آسانی  در گلدان کوچکی در بالکن ،یک باکس زیبا پشت پنجره یا روی میز آشپزخانه تان ،در واقع هر کجا که به نور دست رسی دارد ،سبزی خوردن مورد نیاز خانواده خود را پرورش بدهید!

با این روش همیشه می توانید از داشتن سبزیجات تازه ،سالم و ارگانیک در آشپزخانه خود مطمئن باشید  و فضای خانه تان را سرشار از حسی نو کنید...