فهرست سبد خرید 0

طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی فضای سبز در محوطه یا محیط مورد نظر همان چیدمانی می باشد که ضمن حفظ اصالت طبیعی اکوسیستم ها گیاهان و گلها را با نظم و انسجام خاصی بر مبنای نیاز آنها در جایگاه مناسب قرار می دهد لذا در دنیای مدرن کنونی و زندگی ماشینی هر روزه که عدم دسترسی به فضاهای دنج و آرام که ناشی از توسعه بی رویه شهری و ماشینی می باشد موجب شده تا ساکنین مناطق مختلف تمایل جدی برای ایجاد و ساخت روف گاردن ، فضای سبز و یا دیوار سبز در محیط پیرامون خود بکند در دکوراسیون فضاهای باز طراحی فضای سبز اهمیت زیادی دارد و در واقع آن فضاهای سبز هستند که موجب زیبایی فضاهای باز می شوند لذا فضای باز و حیاط ها و محوطه های شهری و ویلا ها را می توان با این طراحی ها جذاب تر نمود لازم به ذکر می باشد که نحوه چیدمان گلها و درختان در جای مناسب خود با توجه به نیاز آبی ، نوری ، اقلیمی، دمایی ، حجم دهی به فضا و ماندگاری گیاه و حتی چشم نوازی نیاز مبرم به فضاسازی را جدی تر می کند و آنرا لازم تر جلوه می دهد که این موضوع مجموعه ویسمهر را به این امید وا داشته تا با توجه به کارشناسان متخصص و حرفه ای در این زمینه فعالانه قدم بردارد تا بتواند محیطی سبز و آرامی را برای شما بسازد این راستا در ادامه بیشتربه توضیح نحوه کار وروند آن می پردازیم.

ایجاد فضای سبز و فضا سازی توسط شرکت ویسمهر شامل چند رکن می باشد که هر کدام از ارکان با توجه به نوع محیط و اقلیم و آب و هوا سایه اندازی و آفتاب و حتی نوع سلیقه خاص و متفاوت می باشد که مختصری در باره نوع آن ارایه می شود تا ذهن علاقه مندان به فضای سبزا را بیشتر روشن کند.

اول : در ابتدا باید نوع محیط مشخص باشد که با حفظ درختان قدیمی و انتخاب گیاه مناسب ارتباط آن را با محیط بر قرار کرد.

دوم : مهمترین عامل در فضاسازی اقلیم منطقه می باشد که باید حتما گیاهان دارای صفر فیزیولوژیک متناسب با اقلیم منطقه کاشته شود (جهت شادابی و سرحال گیاه و مهمتر از آن مانگاری آنها).

سوم : آب و هوا نیز یکی از ارکان مهم است که می تواند در انتخاب نوع گیاه نقش اصلی را ایفا کند و این مطلب را به ما گوشرد می کند که چه گیاهانی می توانیم با توجه به نوع آب و هوا منطقه انتخاب کنیم چون گیاهان ممکن است آب دوست یا کم آب و دیم و یا مقاوم به خشکی باشند که آب و هوا می تواند مارا در تشخیص این نکته یاری دهد.

چهارم : سایه و آفتابی بودن محل طراحی نیز به نوبه خود مهم می باشد زیرا برخی از گیاهان با توجه به ساختار سلولی و آرایش برگی و نوع ژنتیکی آنها سایه دوست و برخی دیگر نورپسند و گروهی نیز خنثی می باشند پس بنابراین طراحی باید به گونه ای باشد که هر گیاه را با توجه به نیاز نوری خود در جای مخصوص و مناسب با آن بکاریم.

پنجم : در نهایت با توجه به مطالب گفته شده نوع سلیقه افراد نیز در انتخاب گیاه با توجه چهارچوب چهاربند بالا در طراحی و اجرای فضای سبز مهم باشد زیرا طراحی فضای سبز همانند یک هنر است و شخص باید بتواند با طبیعت خود ارتباط برقرار کند.

از این رو با توجه به مطالب گفته که که در پنج بند ارایه شده تازه می توان وارد فاز طراحی و اجرا شده تا در نهایت فضای سبز زیبا آرام و ماندگار در اختیار شما قرار دهیم .

در اینجا برای درک بهتر و آشنایی بیشتر با انواع فضا سازی و محوطه سازی سعی می کنیم ادامه مطلب را در چند فاز به طور خلاصه توضیح دهیم.امید است بتوانیم توجه خوانندگان عزیز را جلب کرده و اهداف آنها را در راستایی علایقشان برآورده کنیم .

سایر خدمات

بازسازی و احیای باغ های فرسوده و پیر،هرس کامل درختان، گل ها و گیاهان، سم پاشی نگه داری و ویزیت باغ و باغچه ها توسط متخصصین، فضاسازی، طراحی و ایجاد برکه، چمن کاری، ویزیت تشخیص آفات و بیماری های گیاهان، آزمایش خاک، کوددهی و محلول پاشی و تمامی خدماتی که موجب شادابی و احیا و ماندگاری باغ و فضای سبز می گردد.

سخن آخر

امروزه، در اکثر نقاط جهان تاکید زیادی بر بهبود کیفیت و ارتقای فضای سبز میشود و از این رو چون فضا سازی و طراحی و در نهایت محوطه سازی فرایندی است فنی و مهندسی و هنری، زیرا باید خلق آن فضا بصورت طبیعی و با چشم اندازی دلپذیر و منطبق با فرهنگ خاص خود باشد.

از این رو ویس مهر با استفاده از دانش روز و تجربه مهندسان و متخصصین خود توانسته در طراحی محوطه واجرای آن همچنین طراحی فضای خارجی ویلا و باغچه ها، روف گاردن، دیوار سبز و و طراحی باغ بسیار موفق ظاهر شود و رضایت مشترایان خود را جلب کند که این امر هدف اصلی تیم ویس مهر می باشد .